קדמת צבי

קדמת צבי

קדמת צבי היא המושבה היחידה ברמת הגולן והיא למעשה המושבה הראשונה שהוקמה בישראל מאז יסודה של נהריה בשנת 1931. היא נוסדה בשנת 1981 בסמוך לשני אתרים היסטוריים ג€“ עין סמסם ועין נשוט ג€“ בהם נמצאו שרידים של בתי כנסת עתיקים מתקופת התלמוד. המושבה נמצאת בגובה 480 מטרים מעל פני הים ומשקיפה לעבר הכנרתו הנמצאת מערבה ואל החרמון הנמצא מצפונה.

פרנסות ועיסוקים

האופי ההתיישבותי והכלכלי של קדמת צבי הופך אותה לשכיית חמדה אמתית ולחלום בעבור מי שמחפשו חיים קרובים לאדמה ונוף מרהיב שנשקף מחלונו. המושבה הוקמה על ידי התאחדות האיכרים ונקראת על שם צבי איזקסון שהיה נשיא ההתאחדות. ככזו היא בראש ובראשונה מושבה חקלאית ורבים מתושביה מתפרנסים מגידול מטעי תפוחים, אפרסמונים, אגסים, ענבי יין ופרחים. בקדמת צבי קיימים מספר יקבי בוטיק המקנים למקום אופי מיוחד ורומנטי.

בקדמת צבי, הנמצאת מרחק 5 דקות נסיעה מקצרין, התבצעו בשנים האחרונות עבודות הרחבה וקליטה של תושבים מן החוץ המחזיקים במקצועות חופשיים ותורמים לצמיחה של המושבה ולשגשוגה. אמנים ואומנים רבים מצאו בקדמת צבי בית ופועלים ומציגים את עבודתם בתחומי הציור, הפיסול והתכשיטנות. בכניסה ליישוב הוקם מיזם תיירות הכולל עשרות גלריות, מסעדות ואטרקציות מבקרים רבות המהוות גם הם מקור פרנסה בעבור חלק מתושב קדמת צבי.

חינוך וחברה

בני הגיל הרך נהנים ומתחנכים בתחומה של המושבה בה נמצאים תינוקייה, מעון, וגני ילדים. תלמידי בית הספר היסודי לומדים ב”אביטל” הנמצא במרחק 20 דקות נסיעה בקיבוץ מרום גולן ואילו תלמידי התיכון לומדים בבית הספר “נופי גולן” בקצרין השוכנת 3 קילומטרים מקדמת צבי. כל ההסעות למוסדות החינוך השונים מופעלים ומאורגנים בידי המועצה האזורית גולן.

מלבד הנופים הפסטורליים והאווירה המזכירה את טוסקנה ודרום צרפת בקדמת צבי גם פעילויות מגוונות בכל הקשור בחיי חברה ותרבות. במושבה מגוון רחב של חוגים המופעלים אחר הצהריים במערכת החינוך הלא פורמלית. הילדים גם נהנים מפעילויות ספורט בשלוחת מתנ”ס הגולן הנמצאת בקצרין הסמוכה. המתנ”ס גם מקיים פעילויות רבות לבני כל הגלאים לאורך השנה. בני הנוער מפעילים מועדון נוער בקדמת צבי ותנועת הנוער של בני המושבים נמצאת בפעילות מתמדת ומקשרת ביניהם ובין קבוצת הגיל שלהם ביישובים השונים באזור.

נכסים בקדמת צבי

תיווך גולן מציע בקדמת צבי בתים פרטיים צמודי קרקע בגדלים שונים. מושלמים לחיי משפחה מרווחים וקרובים לאדמה.

Comments are closed.